Als expert op het gebied van voedselverwerkings- en verpakkingssystemen, ontwerpt en bouwt onze opdrachtgever oplossingen van A tot Z. Projecten worden vanaf de ontwerpfase tot en met het in bedrijf stellen van de systemen volledig verzorgd. In tweeënhalf jaar hebben wij ondersteund bij diverse engineeringsvraagstukken.
Voorheen was onze opdrachtgever voor het realiseren van petfood productielijnen afhankelijk van modules en componenten van diverse leveranciers. Dit beperkte de flexibiliteit om optimaal aan te sluiten bij specifieke klantwensen.
Om meer grip te krijgen op het ontwerp, hebben wij 3D-modellen en 2D-werktekeningen gemaakt op basis van bestaande oplossingen. Hiervoor maakten wij gebruik van foto’s en input van monteurs en projectleiders van eerder ingekochte componenten. Zo werkten wij onder andere aan een spreader, intermediate-belt, rope-coolingbelt, cutter en koel- en bufferbanden. Voor de cutter ontwierpen we verschillende varianten van chunk-afvoeren, glijgoten en enkel- en meervoudige trilgoten.
Naast het modelleren van bestaande componenten hebben we gewerkt aan standaardisatie in de uitvoering van de machines. Het ontwerp van de machines zelf is versimpeld en het modulaire ontwerp is in vier verschillende breedtes opgeleverd.
Deze aanpak resulteerde in minder werkzaamheden na engineering, een hogere productiecapaciteit en kortere levertijden. Zo ontstond een kostenbesparing. Door de standaardisatie is de engineering van petfood productielijnen eenvoudiger en sneller te realiseren. Met een eigen modulair systeem is onze opdrachtgever bovendien niet langer afhankelijk van externe leveranciers en kan er juist beter maatwerk worden geleverd.