Optimalisatie van windtunnelinrichting

Onze expertise op het gebied van aerospace hebben wij ingezet  bij de Duits Nederlandse Windtunnels (DNW) in Marknesse en Amsterdam. Deze opdracht vond plaats in opdracht van onze opdrachtgever het Nederlands Lucht- en Ruimtevaartcentrum (NLR).

Windtunnelaanpassingen voor akoestische metingen

Het doel van dit project was het verbeteren van de inrichting van de windtunnels, zodat onder andere akoestische metingen konden worden uitgevoerd op nieuwe vliegtuigontwerpen en componenten daarvan.

Planning, samenwerking en engineering

Binnen het project was het essentieel om de communicatie met zowel de engineers van vliegtuigbouwers als met leveranciers zorgvuldig te borgen. Daarnaast was werken aan de hand van de opgezette planning ook voorwaardelijk voor succes.

Daarnaast was strikte naleving van de projectplanning een randvoorwaarde voor succes, aangezien alle testapparatuur tijdig gereed moest zijn om de schaalmodellen van onder andere vliegtuigen, helikopters en vleugelonderdelen te kunnen testen.

Dienst:
Optimalisering
Systemen:
CATIA V5